porzadki garazu

Przystępujemy do sprzątania garażu. Na co warto zwrócić uwagę?

Garaż jest zdecydowanie tym miejscem, które wymaga od nas odpowiedniego planowania oraz trzymania porządku. Jednocześnie stawia przed nami pewnego rodzaju wymagania, gdyż często właśnie w tym pomieszczeniu przechowujemy wszystko to, co nie mieści się w domu, a także to, co nie jest do końca nam potrzebne. Przystępując do sprzątania garażu warto pomyśleć o jego dobrej organizacji.


Posiadanie własnego domu wraz z garażem to nie tylko bardzo dobry sposób na to, aby mieć większą i co najważniejsze dużo bardziej komfortową przestrzeń do życia. To również konieczność dbania o dobry stan techniczny obiektu, porządek, odpowiednie przechowywanie samochodu, rzeczy, narzędzi. Do tego służy przeważnie garaż lub ewentualnie piwnica.

Posiadanie garażu, zwłaszcza takiego, który jest na stałe wpisany w bryłę domu jest chyba najbardziej wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na bardzo łatwą i przyjemną komunikację. Jednocześnie taki garaż to wyzwanie jeżeli chodzi o sprzątanie i utrzymanie porządku. Gdy chcemy pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, najlepiej wynająć kontenery na gruz.

Dlaczego warto wynająć kontenery na gruz?

Choć fachowo kontenery na gruz są przeznaczone dla branży budowlanej, to z powodzeniem można je zastosować również do wywozu różnego rodzaju śmieci oraz innych odpadów, w tym rzeczy, które znajdują się w długo niesprzątanych garażach.

Zobacz także: http://ilovepoland.pl/wiosenne-porzadki-w-ogrodzie-jak-sobie-poradzic-z-duzym-balaganem/

Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem kontenera w doświadczonej firmie, jak np. https://ekoraff.pl/. Taka firma posiada elastyczną ofertę oraz może zaproponować najlepsze rozwiązania, kontenery o różnej pojemności. Do kontenera możemy wyrzucić:

– resztki materiałów budowlanych – różnych,
– stare i nie potrzebne meble,
– nieużywane drewno czy stal, elementy plastikowe lub z tworzyw,
– stare okna,
– starą odzież,
– niepotrzebne narzędzia czy elektronarzędzia.

Odpowiednie magazynowanie

Jeżeli mamy już uporządkowany garaż to warto zadbać o to, aby ponownie nie trafił do niego bałagan. Temu służą profesjonalne regały magazynowe oraz wszelkiego rodzaju pojemniki, które można wykorzystać do przechowywania rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie regałów stalowych oraz pudeł z tworzyw sztucznych, które są o wiele bardziej trwałe, niż tradycyjne kartony. Dzięki temu będziemy mieli bardzo dobrą możliwość segregacji rzecz, trzymania ich w taki sposób, aby się nie mieszały oraz nie niszczyły. Regały oraz pudła pozwolą na łatwe sprzątanie i zachowanie porządku.