Rodzaje łóżek – jakie wybrać do swojej sypialni?

Zastanawiasz się nad tym, jakie łóżko do sypialni będzie najlepsze? Zobacz przegląd dostępnych rodzajów łóżek przed zdecydowaniem się na zakup!

Standardowe łóżko z ramą drewnianą lub metalową

Najczęściej kupowane są łóżka wyposażone w ramę wyprodukowaną z drewna albo z metalu.

Tego typu łóżka można kupić w przystępnych cenach i dopasować je do aranżacji wielu pomieszczeń w stylu tradycyjnym i nowoczesnym. Dostępne są w różnych wysokościach, mogą mieć zdobienia lub cechować się minimalistycznym wyglądem.

Łóżka z ramą wyposażone są w specjalne dno ze szczebelkami, na którym umieszcza się materac.

Łóżko z tapicerowaną ramą

To propozycja przeznaczona dla osób, które doceniają komfort. Tapicerowana rama łóżka wygląda przytulnie, a także jest wygodna w użytkowaniu.

Warto zdecydować się na łóżko wyposażone w tapicerowany zagłówek, który zapewnia miękkie i wygodne oparcie dla głowy.

Tapicerki, które używane są do wykończenia ramy, to wiele materiałów do wyboru, między innymi welurowe, płócienne, a także skórzane.

Komfortowe łóżko kontynentalne

Kolejna propozycja to kontynentalne łóżko z materacem, które w Polsce nie jest bardzo popularną konstrukcją, jednak obecnie na jego zakup decyduje się coraz więcej osób.

Łóżka kontynentalne mają budowę warstwową. Na dole znajduje się box, czyli rama ze sprężynami. Następnie na boksie umieszczany jest materac. Dodatkowo w takim łóżku można zastosować topper, czyli materac nawierzchniowy dla jeszcze większej wygody.

Ze względu na swoją budowę takie łóżko z materacem jest wyższe od standardowych łóżek.

Kompaktowe łóżko rozkładane

W tych wnętrzach, w których nie ma możliwości zastosowania zwykłego łóżka, można zdecydować się na to rozkładane.

W tej kategorii znajduje się szeroka gama produktów, między innymi są to łóżka składające się z dwóch poziomów – przy rozkładaniu wysuwa się wtedy ten dolny, a także łóżka w formie amerykanek – rozkładanego sofa, fotela czy też narożnika z funkcją rozkładania.

Takie łóżka mogą świetnie sprawdzić się w mniejszych pomieszczeniach i w kawalerkach, gdzie umieszczenie standardowego łóżka nie jest możliwe. Dodatkowo są one również bardzo pomocne wtedy, gdy trzeba przenocować gości.

Użyteczne łóżka z szufladami

W sprzedaży można znaleźć także łóżka wyposażone w szuflady. Tego rodzaju meble doskonale nadają się do małych wnętrz, ponieważ pozwalają one na łatwiejsze przechowywanie pościeli oraz innych produktów.

Łóżka z szufladami dostępne są zarówno jako jednoosobowe, jak i jako dwuosobowe. Warto wybrać to z wygodnie wysuwanymi szufladami na kołach lub prowadnicach.