prowadzenie firmy

Rozwiń swoją firmę dzięki rozwiązaniom od PragmaGO.tech

Możliwość korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania jest rozwiązaniem pozwalającym na intensywny rozwój przedsiębiorstwa bez obaw o utratę płynności finansowej. Jednakże w drodze do sukcesu istotny jest wybór formy pozyskiwania kapitału. Głównie z uwagi na fakt, iż kredyty bankowe nie zawsze są dostępne. Prócz tego stanowią najczęściej jedynie nadplanowe obciążenia dla firmy, nie wnosząc nic oprócz dodatkowych kosztów w postaci odsetek.Dużo lepszą metodą wsparcia firmy są bezsprzecznie innowacyjne rozwiązania proponowane przez FinTech PragmaGO.tech.     Są to bowiem rozstrzygnięcia niegenerujące wysokich kosztów i pozwalające na swobodną inwestycję kapitału w rozbudowę przedsiębiorstwa oraz intensyfikację zysków.

Nowoczesne rozwiązania drogą do sukcesu

Jedną z popularniejszych metod pozyskiwania finansowania stał się faktoring. Niemniej jednak wraz ze zmieniającym się rynkiem usług finansowych zakres świadczeń uległ znacznej modyfikacji, otwierając przed przedsiębiorcami innowacyjne metody finansowania idealnie odpowiadające na potrzeby konkretnych branż. Liderem w powyższej dziedzinie jest oczywiście PragmaGO.tech, który w ramach wsparcia finansowego wdrożył takie rozwiązania jak:  

  • Opcja zakupów ratalnych dla klientów biznesowych danego przedsiębiorstwa.
  • Odroczona płatność dla firm
  • Merchant Cash Advance – forma finansowania stanowiąca innowacyjną alternatywę dla tradycyjnych kredytów bankowych.
  • Finansowanie dostawców i wykonawców bazujące na działaniu usługi, jaką jest klasyczne skonto.  

Mistrzowskie rozwiązania wyborem stojące

Ratalne zakupy dla klientów biznesowych danego przedsiębiorstwa są rozwiązaniem, które oferuje kupującym rozłożenie płatności za zakup na 3 do 36 rat. Natomiast przedsiębiorcy umożliwia otrzymanie płatności w pełnej wysokości. Jest to mechanizm szczególnie polecany przy działalności prowadzonej w zakresie sprzedaży internetowej. Ponieważ przekłada się na zwiększenie płynności finansowej, zmniejszenie ilości porzucanych koszyków sprzedażowych. I zwiększenie lojalnie powracających klientów.  

Płatności odroczone BNPL doskonale sprawdzają się zarówno w sprzedaży online, jak i na rynku rzeczywistym. Jest to bowiem system działający na zasadzie „kup teraz, zapłać później”. Kupującym pozwala on na skorzystanie z możliwości regulowania należności za zakup 14, 21, 30, 45 lub 60 dni po dokonaniu rzeczywistej transakcji. Sprzedającemu natomiast gwarantuje natychmiastowy wpływ środków finansowych ze sprzedaży.  

Merchant Cash Advance jest z kolei specyficznym świadczeniem bazującym na zasadzie kredytu lub pożyczki. Strona finansująca udostępnia w tym przypadku do dyspozycji przedsiębiorcy określoną kwotę zaliczki, którą właściciel firmy spłaca w formie ustalonego procentu od przyszłych przychodów ze sprzedaży. Jest to forma finansowania szczególnie polecana restauracjom i biznesom, w których dominują płatności bezgotówkowe.  

Finansowanie dostawców i wykonawców opiera się przede wszystkim na popularnie stosowanym rabacie warunkowym, jakim jest skonto. Korzyść przedsiębiorcy wynika w tym przypadku po pierwsze z braku konieczności angażowania środków finansowych przedsiębiorstwa do przedterminowego regulowania zobowiązań wobec dostawców i wykonawców. I zyskach wynikających z uzyskanych rabatów z tytułu opłacania faktur przed ich terminem płatności.  

Jest to zatem usługa generująca dla przedsiębiorcy podwójny profit. Dedykowana przede wszystkim branży budowlanej i transportowej.

Wybór finansowania

Odpowiedni wybór wsparcia finansowego nie zawsze jest oczywisty. Dlatego decydując się na współpracę z PragmaGO.tech, warto odwiedzić stronę internetową firmy i wypełnić formularz kontaktowy. Pracownik ustali wówczas dogodny termin rozmowy, w której szczegółowo przedstawi poszczególne warunki finansowania. I pomoże dobrać usługę najlepiej dopasowaną do potrzeb przedsiębiorstwa i charakteru prowadzonej działalności. 

Dowiedz się więcej https://pragmago.tech/