Szkło z nadrukiem – w jakich wnętrzach warto je stosować?

Planujesz remont? Chcesz odmienić swoją domową przestrzeń? Doskonałym rozwiązaniem będą kolorowe lub gładkie panele szklane. Już od kilku sezonów królują we wnętrzarskim świecie i zyskują coraz większą popularność.

Jakie wybrać?

Kolorowe szkło z nadrukiem w Warszawie z pewnością urozmaici każdą aranżację. Nadruk może mieć dowolny kolor, grafikę i kształt. Można je dopasować do każdego stylu, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Spękane szkło

Nazywane jest również szkłem lodowym, ponieważ ma strukturę, która je przypomina. Powstaje dzięki laminowaniu tafli, po czym środkowa zostaje zbita, tworząc wyjątkowy efekt. Tworzy to ciekawy efekt wizualny, przy czym powierzchnia jest idealnie gładka. Sprawdza się jako wykończenie balustrad lub na tarasie.

Szyby w różnych kolorach i wzorach

Wybrany kolor uzyskuje się dodając związki metali lub laminat z zabarwioną folią. Często jest elementem dekoracyjnym drzwi lub ścianek działowych. Dostępne jest również szkło w wersji matowej. Matowi się całą powierzchnię lub wybrane elementy szyby. Drukowane idealnie sprawdzą się w łazienkach i kuchni. Ich sporą zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości, gdyż można je umyć dowolnym płynem, na przykład do szyb.

Fusingowe wykończenie

Powstaje poprzez topienie ze sobą fragmentów szkła różnej grubości. Swoim wyglądem przypominają obrazy. Stosowane są zwykle jako ozdoba ścian, jednak muszą być przymocowane specjalnymi okuciami. Nie należą one do bezpiecznych, dlatego wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

Wiele rozwiązań

Obecnie można przebierać w ofercie, ponieważ panele szklane w Warszawie są dostępne w wielu ciekawych rodzajach. Szkła barwione, satynowe czy z nadrukiem można wykorzystać w mieszkaniu, biurze lub innej dowolnej przestrzeni. Są one wypełnieniem ścianek działowych, drzwi, balustrad, a nawet całych systemów przesuwnych. Dzięki nim można w łatwy sposób podzielić strefy funkcyjne, zachowując wrażenie otwartej przestrzeni.