nauka jezyka

Szkoła języka angielskiego czy korepetycje – co wybrać?

Istnieje wiele możliwości poszerzania swojej wiedzy na temat języka angielskiego. Oprócz tradycyjnych zajęć oferowanych w szkole, można korzystać z różnego rodzaju kursów online, ofert szkół językowych czy zwykłych korepetycji. Co powinniśmy wybrać, aby efekty nauki były jak najlepsze? Jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań?

Prywatne korepetycje angielskiego – czy warto?

Uczęszczanie na prywatne korepetycje ma sens pod warunkiem, że wiemy jakie umiejętności posiada prowadzący. Często zdarza się, że korepetytorzy oferują swoje usługi nie mając wystarczającej wiedzy. Choć prywatne korepetycje zapewniają indywidualny tok nauczania, może mieć to również  swoje wady. Korepetycje często opierają się na powtarzaniu teoretycznych elementów językowych. Ciężko tu o przezwyciężenie bariery językowej i sprawne posługiwanie się językiem obcym w rozmowie.

Szkoła językowa – zalety

Szkoły językowe są nastawione na profesjonalną pracę z uczniami, którzy mogą mieć różny poziom znajomości języka obcego. Z tego względu dzieli się kursantów na odpowiednie grupy, do których dostosowane będą treści przekazywane na zajęciach. W szkołach językowych dba się o to, aby lektorzy prowadzący zajęcia korzystali regularnie ze szkoleń, pozwalających na używanie jak najskuteczniejszych metod. Sama obecność metod, które różnią się od tych preferowanych w tradycyjnych szkołach, działa na plus placówek językowych. Dodatkowo rok szkolny jest tu zakończony egzaminem, sprawdzającym poziom wiedzy kursantów oraz efekty pracy stosowanej przez lektora.

Jaką szkołę językową wybrać?

Jak rozpoznać, że dana szkoła językowa jest odpowiednią placówką? Należy między innymi sprawdzić ile osób tworzy poszczególne grupy. Jeśli uczniów jest zbyt dużo, lektor może nie mieć wystarczającej ilości czasu na opiekę nad wszystkimi kursantami. Kluczowym kryterium do oceny szkoły językowej są metody, jakimi posługują się lektorzy. Najlepiej, jeśli kursanci mają bezpośrednią styczność z językiem, mogą się z nim osłuchać i uczyć się poprzez jego używanie. Takie metody gwarantuje kurs języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.