szyby samochodowe

Szyby termoizolacyjne – czym się charakteryzują?

Samochody osobowe to naprawdę skomplikowane konstrukcje, na których jakość wpływ ma naprawdę wiele elementów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo istotne są szyby, które mają wpływ na stabilność pojazdu, a także chronią go przed warunkami zewnętrznymi. Jedna z odmian to szyby termoizolacyjne. Gdzie możemy je zakupić i czym się one charakteryzują?

Gdzie kupimy szyby termoizolacyjne i czym one są?

Przez lata motoryzacja rozwinęła się na tyle, że producenci samochodów skupiają sie nawet na najmniejszych detalach, takich jak właśnie szyby termoizolacyjne. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej nowocezsne od szyb, które stosowano w przeszłości. Na początku, gdy rozpoczęto montowanie szyb w autach używano bowiem zwykłego szkła okiennego.

Szyby termoizolacyjne to z kolei specjalnie przygotowane szyby, które mają chronić wnętrze auta przed nagrzewaniem się. Używając ich do środka przedostaje się mniej ciepła, dzięki czemu efektywniej działa klimatyzacja. Takie rozwiązanie pozwala więc nawet na minimalne ograniczenie zużycia paliwa. Najlepsze miejsce na zakup szyb termoziolacyjnych to sklep, który specjalizuje się w szybach samochodowych.

Czym charakteryzują się szyby termoizolacyjne?

To, co przede wszystkim charakteryzuje szyby termoizolacyjne, to mniejsze przedostowanie się ciepła do wnętrza auta. W tym celu używa się specjalbnych folii, czy też powłok. Korzysta się również z dodatków do szkła, które także zwiększają jego filtrację promieniowania słonecznego oraz ciepła, które z niego wynika. W ten sposób w aucie jest chłodniej, klimatyzacja działa efektywniej, a elementy wnętrza wystawione przez szybę nagrzewają się wolniej.

Jakie szyby są jeszcze produkowane?

Oprócz szyb termoizolacyjnych spotkamy wiele innych odmian szyb. Mowa tu na przykład o szybach akustycznych, które są przeznaczone do znacznej redukcji hałasu, który przedostaje się do wnętrza auta. Dzięki ich zastosowaniu znacznie przyjemniejsza jest szczególnie jazda autostradowa, gdzie podczas podróżowania z wysoką prędkością powstaje dużo hałasu na zewnątrz.