transport zwlok

Transport zwłok z Belgii – o czym warto wiedzieć?

W czasach, w których podróże zagraniczne są bardzo popularne szansa na to, że dojdzie do zgonu obywatela Polski, który akurat przebywa zagranicą są znacznie większe. Dlatego właśnie czasem może być potrzebny transport zwłok z Belgii. O czym warto wiedzieć w tym temacie? Kto może pomóc nam w organizacji takiego transportu, jak on przebiega i co jest do niego potrzebne?

Kto oferuje transport zwłok z Belgii?

Naturalnie transport zwłok z Belgii to nie taka prosta sprawa i samodzielnie nie mamy szans na dokonanie go, gdyż wymaga nie tylko wielu dokumentów oraz zezwoleń, ale też profesjonalnego zabezpieczenia ciała zmarłej osoby. Dlatego właśnie, gdy potrzebny będzie nam transport zwłok z Belgii musimy znaleźć dobry dom pogrzebowy, który oferuje tego rodzaju usługę.

Dlatego właśnie powinniśmy w sieci znaleźć dom pogrzebowy oferujący transport zwłok z zagranicy. Jest to dość proste, gdyż z racji na większą popularność podroży zagranicznych taka usługa pojawia się w ofercie coraz większej ilości domów pogrzebowych, które dobrze rozumieją potrzeby swoich potencjalnych klientów.

Co warto wiedzieć na temat transportu zwłok z Belgii?

Każda osoba, którą może czekać transport zwłok z Belgii musi przede wszystkim przygotować się na konieczność zdobycia wielu zezwoleń oraz dokumentów. Do kompletu należy odpis aktu zgonu, pozwolenie władz na wywóz zwłok, zaświadczenia o zabezpieczeniu zwłok, zezwolenie starosty lub prezydenta na pochówek w Polsce, a w wypadku kremacji zaświadczenie o kremacji oraz zezwolenie na wywóz zwłok w szczelnej urnie.

Jak widać ilość dokumentów jest ogromna, przez co warto skorzystać z usług domu pogrzebowego. Dobre domy są w stanie przejąć większość formalności od swojego klienta i załatwić je w jego imieniu, dzięki czemu nie musi on martwić się o to, że o czymś zapomni i wywóz zwłok będzie znacznie trudniejszy. Oczywiście dobry dom pogrzebowy pomaga też w załatwieniu stosownej urny lub trumny i w samej logistyce transportu zwłok do kraju.