autocasco

Autocasco – 7 powodów, by je zakupić

Autocasco, w przeciwieństwie do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym. Mimo wszystko znaczna część kierowców decyduje się na jego zakup i docenia jego bardzo szeroki zakres ochrony. Przedstawiamy 7 powodów, dla których warto postawić na ubezpieczenie AC.

AC samochodowe – pokrywa koszty napraw w razie wypadku

Jeżeli nie posiadasz ubezpieczenia autocasco, możesz zapomnieć o sfinansowaniu naprawy swojego samochodu w przypadku spowodowania przez Ciebie kolizji. Niestety: podstawowa polisa OC nigdy nie będzie przewidywała takiego zakresu ochrony. Dopiero autocasco sprawia, że ubezpieczyciel pokryje koszty drogiego remontu Twojego pojazdu.

Pamiętaj również, że do niebezpiecznego zdarzenia może doprowadzić każdy. Nawet będąc bardzo bezpiecznym kierowcą możesz mieć zwyczajnego pecha, czy też wpaść w poślizg. Pamiętaj, że to zawsze realny scenariusz.

Chroni w razie wystąpienia szkody całkowitej

Jeśli Twój samochód zasadniczo nie będzie już nadawał się do przeprowadzenia napraw, ubezpieczenie AC również nie zostawi Cię z niczym. Zostanie Ci wówczas wypłacone odszkodowanie z tytułu wystąpienia szkody całkowitej, które powinno wystarczyć na zakup samochodu o podobnej klasie. Wprawdzie nie będzie to dokładnie to samo auto, ale do nowego też szybko się przyzwyczaisz.

Kradzież – nie musisz jej się bać

Podobnie, jak w przypadku szkody całkowitej, AC na samochód przewiduje ochronę z tytułu kradzieży Twojego auta. Niestety nie możesz zakładać, że taka sytuacja nigdy Cię nie spotka – bez względu na to, czy parkujesz w domowym garażu, czy na ogólnodostępnym parkingu. Jeśli i Ty padniesz ofiarą złodziei, dzięki autocasco zostanie Ci zwrócona równowartość skradzionego auta.

Chroni przed aktami wandalizmu

Kolejny przypadek, przed którym ochroni Cię ubezpieczenie AC pojazdów, jest zniszczenie samochodu w wyniku aktu wandalizmu. Rozumie się przez to uszkodzenie lakieru, wgniecenia karoserii, czy wybicie szyb. Wbrew pozorom takie sytuacje mają miejsce i warto się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć.

Zdarzenia losowe Ci nie straszne

Zdarzeń losowych, w wyniku których Twój samochód może ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu, jest bardzo wiele. Może być to powódź, pożar, huragan, trzęsienie ziemi, a nawet drzewo zwalone na pojazd. Ubezpieczenie AC wypłaci Ci odszkodowanie, jeśli tylko Twój samochód ucierpi wskutek podobnej sytuacji.

Zdecydowanie warto brać „na poważnie” tego typu niebezpieczeństwa. Ogromne powodzie i zalania samochodów zdarzają się w Polsce regularnie. Jeśli parkujesz samochód na terenie dużej aglomeracji miejskiej, powinieneś liczyć się z takim zagrożeniem.

Finansowanie, na które nie byłoby Cię stać

Naprawa samochodu jest dużym wydatkiem, również w przypadku starszych modeli. Zwykłe wgniecenie może wiązać się z wydatkiem rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli chciałbyś finansować tego typu remonty z własnej kieszeni, musiałbyś albo oszczędzać na częściach, albo zaciągnąć pożyczkę na wykonanie niezbędnych napraw.

Spokojna głowa bez względu na trasę

Ostatecznie ubezpieczenie AC zapewnia Ci maksimum komfortu podczas każdej drogi. Dzięki świadomości, że nawet w razie przykrej sytuacji nie zostaniesz bez ochrony, zawsze będziesz mógł poruszać się ze zdecydowanie większym spokojem. Ten psychologiczny aspekt bez wątpienia działa na wyobraźnię i jest bardzo cenny!

Autocasco? Koniecznie je wykup!

Polecamy, aby zdecydować się na ubezpieczenie autocasco. Zakres ochrony jest szeroki i zagwarantuje Ci duży spokój podczas każdej podróży. Jednocześnie w stosunku do płynących z polisy korzyści jej koszt nie wydaje się przesadnie wysoki. W naszej opinii warto o nią zadbać!