zamek

Awaryjne otwieranie auta – kiedy jest niezbędne?

Sytuacja, w której nie da się otworzyć drzwi od samochodu jest bardzo stresująca i może spowodować dodatkowe problemy. Zwłaszcza jeśli akurat się gdzieś spieszymy. Często samodzielne działania nie przynoszą pożądanego efektu i niezbędne jest skorzystanie z pomocy ślusarza. Kiedy usługi firmy ślusarskiej będą niezbędne, a kiedy można poradzić sobie samemu?

Na czym polega awaryjne otwieranie zamków?

Awaryjne otwieranie samochodów to usługa wykonywana przez profesjonalnego ślusarza, polegająca na otwarciu zamka bez użycia kluczy. Ślusarz wykorzystuje do tego specjalne narzędzie do tzw. lock pickingu, czyli po prostu włamań. Warto wiedzieć, że tylko specjalista może posługiwać się tego typu narzędziami inaczej jest to nielegalne. Co ważne, fachowiec zamki otwiera szybko i bez ryzyka wyrządzenia dodatkowych szkód. Dodatkowym atutem jest stosunkowo niska cena usługi, w zależności od typu zamka i pory wezwania fachowca, zapłacimy od 150 do 300 zł, co jest zdecydowanie tańszą opcją od wymiany szyby, czy naprawy zamków. Warto też wiedzieć, że firma ślusarska oferuje swoją pomoc całodobowo przez 7 dni w tygodniu, a więc można skorzystać z usług nawet jeśli awaria zdarzy się w środku nocy, czy w weekend.

Kiedy wezwać na pomoc ślusarza?

Sytuacji, w której przyda się pomoc dobrej firmy ślusarskiej www.pogotowie-zamkowe-gdynia.pl jest sporo. Najczęstszą przyczyną braku możliwości otwarcia samochodu jest brak kluczyków. Zgubienie jedynego kompletu kluczy lub zatrzaśnięcie ich w aucie jest kłopotliwe i frustrujące, a dodatkowo może przysporzyć wiele dodatkowych problemów. Warto pamiętać, że jeśli klucze leżą na fotelu i są dobrze widoczne, to nie należy zostawiać samochodu bez opieki, gdyż jest to doskonała okazja dla złodziei. Częstą przyczyną braku możliwości otwarcia samochodu kluczem jest rozładowany akumulator lub niesprawna elektryka. W nowych modelach nie uda się otworzyć auta za pomocą kluczyka ze względu na podwójną blokadę drzwi. Jest to rozwiązanie, które utrudnia kradzież auta, ale jednocześnie może przysporzyć wielu kłopotów w przypadku awarii. W końcu trzeba otworzyć drzwi, aby dostać się pod maskę i usunąć usterkę.

Czy można samodzielnie otworzyć auto bez klucza?

Samodzielne otwarcie auta bez kluczyka teoretycznie jest możliwe, ale w praktyce wiąże się z dużym ryzykiem uszkodzenia mechanizmu zamka, co będzie się wiązać z dodatkowymi i to dużymi kosztami. Oczywiście w Internecie można znaleźć instrukcje, jak otworzyć zamek w aucie za pomocą drucików, spinek, śrubokrętu, czy nawet młotka. Jednak zanim się je wykorzysta, warto przemyśleć, czy rozwiązania siłowe w połączeniu z delikatnym mechanizmem zamków ma sens. Można jednak spróbować kilkukrotnie otworzyć zamki kluczykiem, gdyż czasem po 2 próbach zostaje on odblokowany mimo braku sprawnej elektroniki. W przypadku braku kluczy, zanim podejmie się jakiekolwiek kroki, warto sprawdzić, czy któreś z okien nie pozostało uchylone, gdyż może uda się otworzyć drzwi od środka, wsuwając dłoń lub drut przez szparę w oknie.