implanty

Czy warto inwestować w implanty zębowe. Jakie korzyści nam przynoszą?

Bardzo dużo pacjentów, którzy na co dzień borykają się z problemem braku uzębienia, decyduje się na wizytę w gabinecie stomatologicznym oraz podjęcie leczenia, którego efektem będzie odzyskanie pełni uśmiechu. Dzięki zastosowanym, ruchomym bądź stałym rozwiązaniom protetycznym, mamy szansę na to, aby pozbyć się swoich kompleksów, unikać problemów związanych z rozdrabnianiem pokarmów. To niezwykle ważne, zwłaszcza w sytuacji, gdy braki w uzębieniu są dość duże.

Z problemem braku uzębienia borykają się osoby w różnym wieku, zarówno osoby w tak zwanej „sile wieku”, jak również seniorzy. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne, nie można na pewno mówić tu tylko i wyłącznie o braku należytej higieny oraz braku stosowania się do zasad profilaktyki stomatologicznej. Częściowy lub całkowity brak uzębienia, może być również skutkiem chorób przewlekłych, nowotworów, jak również specjalistycznego leczenia, przyjmowania leków. Osoby, które są w takiej sytuacji, mają jednak możliwość tego, aby skorzystać z pomocy takiego specjalisty, jakim jest dentysta. To właśnie on zaproponuje najlepsze rozwiązanie i dobierze uzupełnienie protetyczne.

Co dają implanty?

Uzupełnień protetycznych jest wiele, dzięki temu możemy dobrać odpowiedni sposób dobrać metodę leczenia. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są oczywiście implanty. Można o nich poczytać na stronie https://www.stomatologiajarzebiny.pl/implanty.html. Dzięki nim, praktycznie od razu pozbędziemy się problemu oraz będziemy wyglądać o wiele estetyczniej.

Oczywiście do wszczepienia implantów trzeba się odpowiednio przygotować, często dokonać kompleksowego leczenia stomatologicznego, jak również usunięcia kamienia czy wybielania. O tym decyduje specjalista.

Zobacz także: https://allnaturals.pl/co-zrobic-w-sytuacji-gdy-mamy-duze-braki-zebowe/

Zalety, które wynikają z posiadania implantów? Jest ich wiele, możemy wymienić:

– przywrócenie pełnego uzębienia,
– prawidłowe funkcje żuchwy,
– likwidację deformacji żuchwy oraz twarzy,
– brak zbędnego napięcia mięśniowego twarzy,
– brak problemów z rozdrabnianiem pokarmów,
– wysoki efekt wizualny,
– możliwość pozbycia się kompleksów,
– zwiększenie atrakcyjności,
– większą pewność siebie,
– łatwość nawiązywania kontaktów.

Posiadanie pełnego i co najważniejsze estetycznego uzębienia to bardzo ważna kwestia. Brak jednego, kilku bądź wszystkich zębów, wcale nie musi oznaczać tego, że jesteśmy skazani na kompleksy, problemy z jedzeniem oraz gorsze samopoczucie.