eventowe balony

Balony na urodziny – Jakie wybrać?

I znowu jesteśmy starsi o rok, a co za tym idzie pora na urodzinowe przyjęcia? Przeczytaj jak w łatwy i co dość ważne, tani sposób zamienić własne mieszkanie w imprezowy i kolorowy lokal za pomocą balonów z helem. Dowiedz się, czy warto zakupić butlę z helem, czy może zamówić balony z helem i dostawą do domu? Zapraszam i życzę miłej lektury.

Po co mi balony?

To pytanie zadają głównie Panowie, dla których dekoracja jest daleko z tyłu za obficie zastawionym stołem. Na szczęście to się powoli zmienia, a i żony tychże dżentelmenów czuwają nad odpowiednią oprawą podczas urodzin męża lub swoich. Balony kojarzą nam się z bardzo przyjemnymi rzeczami w naszym życiu. Po pierwsze jest to dzieciństwo, a chyba większość z nas niczego nie wspomina lepiej niż lat naszej młodości. Pierwszy balonik z helem zakupiony na jakimś odpuście lub lokalnym kiermaszu do dziś tkwi głęboko w naszej świadomości. Drugie skojarzenie to oczywiście, szeroko rozumiane pojęcie, jakim jest impreza. Kupując balony z helem, łączymy te dwa cudowne skojarzenia w jedno i tworzymy odpowiedni nastrój do świętowania urodzin w naszym przytulnym na co dzień domu.

Jakie balony wybrać?

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór balonów na hel i powietrze. Opiszę tu najczęściej kupowane zestawy balonowe. Dodam tylko, że przy odpowiednim zaangażowaniu możemy z ogólnie dostępnych balonów stworzyć spersonalizowane dekoracje dla bliskiej osoby. Możemy dla żołnierza zrobić dekorację moro a dla policjanta balony w tej tematyce i wielką balonową syreną. Co do najczęściej zamawianych balonów prym wiodą balony w kształcie cyfr. Takie balony można znaleźć szukając w internecie dostawców z okolicy. Np. dla Warszawy będzie to dość oczywista fraza BALONY CYFRY Z HELEM WARSZAWA. Można jeszcze bardziej zawęzić obszar poszukiwań i dodać Warszawską dzielnicę, na której mieszkamy. Oczywiście dla miast niezwiązanych ze stolicą wygląda to tak samo. Warto sprawdzić zwłaszcza Mapy Google i wybrać firmę z dobrymi ocenami. Drugą, bardzo popularną pozycją zamawianą przez jubilatów są kolorowe balony gumowe. Ilość zamawianych baloników zależy od indywidualnego zapotrzebowania, ale zazwyczaj jest to minimum kilkanaście balonów. Przy większych ilościach warto negocjować cenę ze sprzedawcą. I na trzecim miejscu baloniki foliowe z nadrukami na okazję urodzin. Są to zazwyczaj balony w różnych kształtach, z napisami w stylu Happy Birthday itp. Niestety na chwilę obecną jest bardzo mało balonów z napisami w naszym języku ojczystym.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie balonów?

Radzę omijać strony oferujące balony z Chin itp. Są to balony dość często słabej jakości i często pękają przy pompowaniu lub już jakiś czas po. Jeśli koniecznie zamawiają Państwo takie balony ze wschodu, warto zamówić np. po dwie cyferki, ponieważ mamy wtedy zapas na wypadek awarii. Dobrej jakości balony pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, Włoch i Hiszpanii. Są to kraje, które posiadają najlepszej klasy fabryki balonów i robią to naprawdę na wysokim poziomie. Cena oczywiście jest także wyższa, ale za to efekt i czas unoszenia się balonów potrafi miło zaskoczyć. Jeśli zamawiamy balony z dowozem do domu warto zapytać o całkowity koszt, jaki będziemy mieli zapłacić, czyli cena za balony, napełnienie ich helem, uszczelnienie, wstążkę i dostawę. Unikniemy w ten sposób zaskoczenia, a zdarzało się, że sprzedawcy podawali np. koszty samego balona lub balonów gumowych bez uszczelnienia, a nie zawsze mamy czas na dokładne zapoznanie się z cennikiem firmy, której zlecamy dostawę balonów.

Akcesoria do balonów.

Warto zaopatrzyć się w ciężarki, które pozwolą nam okiełznać niesforne balony unoszące się pod sufitem w piękne balonowe bukiety. Dodatkowo możemy zakupić pompkę do baloników i kilka balonów mniejszych, które napompujemy własnoręcznie i położymy na ziemi. Dopełnią one nasz ą dekorację a koszt to kilka złotych. Możemy także do baloników doczepiać różne przedmioty, pamiętajmy jednak, że muszą one być bardzo lekkie, aby nasz balon uniósł je w powietrzu. Po tak przygotowanej dekoracji pozostała Państwu tylko szampańska zabawa do samego rana.