Co warto wiedzieć o Mierzei Wiślanej?

Wielbiciele Mierzei Wiślanej chętnie inwestują w apartamenty w Krynicy Morskiej. To doskonała opcja, aby odwiedzać swój ulubiony kurort, kiedy tylko mamy na to ochotę! Na turystów czeka tu moc atrakcji. Na Mierzei doskonale odnajdą się miłośnicy błogiego relaksu na plaży oraz doświadczeni żeglarze. W okolicy nie brakuje doskonałych restauracji, tras rowerowych oraz atrakcji dla dzieci. Miejscowość charakteryzuje się spokojnym klimatem dawnej wioski rybackiej, gdzie natura pozostała najciekawszym i najpiękniejszym jej walorem.

Mierzeja Wiślana: podstawowe informacje.

Mierzeja Wiślana to piaszczysty wał na brzegu morza, zaczynający się w okolicach Gdańska i kończący w Bałtyjsku (Rosja). To naturalna bariera pomiędzy Zalewem Wiślanym i Żuławami a otwartymi wodami Zatoki Gdańskiej. Możliwość wypoczynku w miejscowościach, które łączą dwa akweny wodne, przyciąga w te okolice turystów z całego kraju. Unikatowe krajobrazy i Rezerwat Przyrody Mierzeja Wiślana, pozwalają na odpoczynek w naturalnym, spokojnym otoczeniu. Większość tutejszych miejscowości przekształciło się z wiosek typowo rybackich w prężnie działające kurorty na coraz wyższym poziomie. Okolica słynie z bursztynu, który można znaleźć na tutejszych plażach. Krynica Morska to najważniejsze miasto na Mierzei Wiślanej. Ciekawostką jest, że z administracyjnego punktu widzenia Krynica należy do najmniejszych miast Polski, na stałe zamieszkuje ją jedynie 1300 mieszkańców. W sezonie tętni życiem, a liczba osób przebywających w kurorcie na wyjazdach krótkoterminowych wzrasta wielokrotnie.

Atrakcje turystyczne Mierzei Wiślanej: sport, żegluga i relaks.

Krynica Morska to prawdziwy raj dla wędkarzy, miłośników sportów wodnych i rowerzystów. Tutejsza infrastruktura spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających wczasowiczów. Zapaleni wędrowcy będą zadowoleni z wyjazdu, eksplorując tutejsze rezerwaty przyrody, lasy oraz wydmy. Obowiązkowym punktem pieszych wycieczek na Mierzei Wiślanej jest Wielbłądzi Hard, najwyższa stała wydma w Europie. Statki wycieczkowe, stajnie, szybkie łodzie motorowe RIB oraz szkółki windsurfingu i kitesurfingu, pozwalają urozmaicić urlop za rozsądną cenę. Mierzeja Wiślana to doskonały kierunek wakacyjny na rodzinne wakacje z dobrym połączeniem komunikacyjnym. Okolica oferuje wiele rozrywek, które pozwolą na przyjemne spędzenie wczasów z dziećmi. Ciekawym uzupełnieniem urlopu może być przejażdżka Żuławską Koleją dojazdową, która kursuje w sezonie, pomiędzy Mikoszewem i Sztutowem. Kursy obsługiwane są przez zabytkową wąskotorówkę.

Przekop Mierzei Wiślanej: korzyści gospodarcze, trudności dla środowiska naturalnego

Kanał na Mierzei Wiślanej to bardzo medialny temat. Wśród zalet inwestycji nie brakuje argumentów natury gospodarczej. Inwestycja powinna ożywić gospodarczo Pomorze i Elbląg, a także ułatwić wymianę handlowa pomiędzy Trójmiastem a stolicą Warmii i Mazur. Droga pomiędzy portami skróci się o całe 50 mil. Rozwój elbląskiego portu może przynieść wiele dobrego dla całego regionu. W 2019 roku zostały przedstawione warunki związane z ochroną przyrody, jakie będą musieli spełnić wykonawcy projektu. Wśród 142 pozycji znalazły się nakazy: przesadzenia wielu hektarów szuwarów, przygotowanie ptasich budek i zatrzymanie prac na czas migracji węgorzy. Istnieje niestety również wiele przeciwwskazań do powstania tego przedsięwzięcia. Nic więc dziwnego, dlaczego inwestycja budzi tyle kontrowersji.

Krynica Morska: najbardziej nasłonecznione miasto Polski.

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Krynica Morska to najbardziej słoneczny kurort na całym wybrzeżu. Przyjeżdża tu wielu fotografów, pragnących fotografować tutejszą faunę, florę oraz wschody i zachody słońca. Magazyn Travelist uplasował krynicką plażę w pierwszej piątce najpiękniejszych plaż w Polsce!

Odkryj atrakcje wakacyjne na Mierzei Wiślanej. Znajdź swoją komfortową bazę wypadową w jednym z apartamentów PORT-KRYNICA.