Gdańsk – turystyczny ośrodek Polski

Czyste powietrze, bliskość morza i tereny rekreacyjne – nic dziwnego, że Gdańsk od lat jest najmodniejszym kierunkiem turystycznym. Aglomeracja gdańska zalicza się do rejonu, w którym rynek nieruchomości rozwija się najszybciej w kraju. Czy mieszkania w Gdańsku są dobrą inwestycją?

Najwyższa rentowność z wynajmu nieruchomości

Wynajem nieruchomości jest głównym źródłem zarobku w wielu regionach Polski. Pod tym względem kraj znajduje się w czołówce państw europejskich. Badania szacujące przychody z najmu jasno wskazują, że najwyższe są właśnie w Trójmieście. Nabywcom nie przeszkadza nawet fakt, że mieszkania w Gdańsku stają się coraz droższe. Stabilnością rynku nie zachwiała również pandemia Covid-19.

Gdańsk jest turystyczną mekką dla osób lubiących spędzać czas przy akompaniamencie szumu fal. Na tę formę odpoczynku decydują się również Europejczycy, którzy mając do dyspozycji wiele nadmorskich kurortów, wybierają właśnie trójmiejski region.

Wzrost budownictwa

Od blisko dwóch dekad na terenie Gdańska można zaobserwować rosnące zainteresowanie nieruchomościami. Inwestorzy podejmują się realizacji kolejnych inwestycji, zajmując atrakcyjne lokalizacje. Dobra passa na rynku nieruchomości podparta jest faktem, że deweloperzy nie nadążają za wznoszeniem nowych budynków. Aktualnie nowe mieszkania w Gdańsku sprzedają się jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Czy potrzeba lepszych argumentów za inwestycją w nieruchomość? Pomimo licznych hoteli i pensjonatów, prywatne apartamenty cieszą się niesłabnącą popularnością. Turyści i osoby przyjeżdżające w celach biznesowych preferują wynajem krótkoterminowy od indywidualnych inwestorów, co gwarantuje im prywatność. Tego typu nieruchomości najczęściej zlokalizowane są blisko morza, charakteryzują się wysokim standardem wykończenia, a z ich okien rozpościera się piękny widok na panoramę miasta.

Potencjał inwestycyjny

Nabywcy doceniają lokalny rynek nieruchomości z uwagi na ogromny potencjał. Mieszkania w Gdańsku wyróżnia jedna z najwyższych stóp zwrotu, osiągająca aktualnie poziom około 6% w skali roku. Warto zaznaczyć, że jest to doskonały wynik, pozostawiający daleko w tyle oferty lokat bankowych czy papierów wartościowych. Rosnące stawki za wynajem napawają optymizmem przyszłych inwestorów.

Apartament na wyłączność

Skąd bierze się tak duże zainteresowanie apartamentami na wynajem? Bardzo często wynajem takiego obiektu okazuje się o wiele tańszy od noclegu w wysokiej klasy hotelu. Kolejną zaletą jest możliwość użytkowania całego obiektu na wyłączność wraz z wszystkimi jego udogodnieniami. A tych jest coraz więcej – przestronny taras, jacuzzi czy nawet mini basen przy jednoczesnym podziwianiu nocnej panoramy miasta stają się pożądanymi elementami każdego urlopu.

Zakup nieruchomości najczęściej finansowany jest za pomocą kredytu hipotecznego. Pomimo tego na wynajmie nadal można zarabiać i jednocześnie spłacać swoje zobowiązania. Ta perspektywa sprawia, że nie brakuje chętnych na zakup mieszkań, które następnie zostaną przeznaczone na wynajem krótko- i długoterminowy.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert.