ogrzewanie hali

Jak grzać obiekt użytkowy w sposób ekologiczny i bezpieczny?

Sposobów ogrzewania hal oraz innych pomieszczeń przemysłowych jest bardzo dużo. Wszystko zależy od stopnia izolacji, jakości stanu technicznego, przeznaczenia, dachu, ewentualnej stolarki. Jednym z najpopularniejszych sposób pozwalających na ogrzewanie są tu promienniki ciepła.


Bardzo często do dyspozycji mamy hale oraz obiekty przemysłowe, które muszą przejść zmianę sposobu ogrzewania, aby skutecznie i bezpiecznie można było w nich funkcjonować. Oczywiście to, jakie ogrzewanie zastosujemy w dużej mierze zależy od tego, jakie jest przeznaczenie obiektu. Innego rodzaju system ogrzewania będzie wymagany wtedy, gdy magazynujemy żywność czy sprzęt RTV/AGD, odzież, inny, gdy w hali będą przechowywane materiały stalowe.

Niezależnie od tego, bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest to, aby wykorzystać promienniki ciepła.

Promiennik ciepła, czyli alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych

Trzeba przyznać, że montaż promienników ciepła, które przekształcają energię elektryczną pochodzącą z typowego gniazdka w energię cieplną jest rozwiązaniem decentralnym. Oznacza to, że do zasilania systemu grzewczego nie jest potrzeba kotłowania, w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, paliwo grzewcze, piec, grzejniki, sterowniki oraz wszelkiego rodzaju typowe urządzenia. Promienniki ciepła montowane przez doświadczoną firmę, np. https://www.teoterm.com.pl/ to ekologia (brak spalin, odpadów) i możliwość umieszczenia źródeł ciepła w praktycznie dowolnym miejscu.

Zobacz także: https://lifemag.pl/ogrzewany-stara-hale-jak-robic-to-oszczednie/

Wysoka wydajność i sprawność kluczem do sukcesu

Każdy system grzewczy powinien być przede wszystkim wydajny. To podstawa, o którą trzeba zadbać. Aby taką sprawność osiągnąć po pierwsze trzeba w odpowiedni sposób rozplanować instalację elektryczną oraz wyznaczyć miejsca, w których będą umieszczone promienniki. Druga kwestia to wybór samych urządzeń. Powinien być on dokonany przez profesjonalistów, gdyż wybór urządzeń na własną rękę zdecydowanie może doprowadzić do tego, że zainwestowane pieniądze nie przełożą się na komfort cieplny.

Na rynku mamy sporą ilość promienników, które różnią się budową, mocą grzewczą, a także innymi parametrami technicznymi. Dobrze dobrane promienniki ciepła sprawią, że nie będzie pobierane zbyt dużo mocy, a tym samym koszty związane z codziennym funkcjonowaniem hali po prostu nie będą przekraczać założonego budżetu, nie będą też firmowego budżetu nadwyrężać.