Mnichowo. Dlaczego warto tu zamieszkać?

Mnichowo to wieś znajdująca się w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno. Coraz więcej osób decyduje się na to, by zamieszkać w Mnichowie, dlatego warto dowiedzieć się, dlaczego jest to korzystne.

Co znajduje się w Mnichowie?

Mnichowo znane jest jako wieś duchowna, dawna własność kapituły katedralnej gnieźnieńskiej. Każdy, kto chce się zaznajomić z historią Mnichowa, powinien zajrzeć do książki „Zarys dziejów Mnichowa”, która została wydana w 2014 roku. We wsi znajdują się dwa zabytki. Pierwszym z nich jest szkoła, budynek dworski, jaki odnowiono w 2006 roku.

Drugi to natomiast wielki kamień leżący przy drodze prowadzącej w kierunku drogi poznańskiej, do Skierszewa i Woźnik. Na temat Mnichowa znana jest legenda o świątyni zbudowanej przez mnichów, która została zalana. Na terenie świątyni obecnie znajduje się staw. We wsi znajdują się również remiza strażacka – siedziba ochotniczej straży pożarnej oraz boisko sportowe. Aktualnie w Mnichowie mieszka około 700 osób.

Mnichowo – Doskonała alternatywa dla mieszkania w dużym mieście

Nic dziwnego, że coraz częściej na portalach zajmujących się sprzedażą nieruchomości można znaleźć propozycję taką jak domy na sprzedaż w Mnichowie, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na to, by z miasta „uciec” na wieś. Dzisiejsze realia życia wskazują na to, że wiele osób woli po prostu odpocząć od natłoku dużego miasta. Odległość Mnichowa od Gniezna to 5 kilometrów, co oznacza, że do centrum miasta można się dostać w niecałe 10 minut. Dlatego wiele rodzin decyduje się na przeprowadzkę za miasto. Jeśli rodzice pracują w centrum, to dojazd parominutowy nie jest dla nich uciążliwy, a na pewno mieszkać będą w spokojniejszym i bardziej urokliwym otoczeniu.

Odkąd 13 lat temu w Mnichowie odnowiono szkołę, to tym bardziej rodzice nie muszą przejmować się edukacją swoich dzieci. Jeśli zaś chcą, to do placówek opiekuńczo – edukacyjnych dzieci mogą dojeżdżać do Gniezna. Po pracy zaś rodzice odbierają dzieci. Mnichowo jest wsią małą, ale znajduje się w niej sklep. Dlatego na bieżąco można się we wszystko zaopatrzyć, a jeśli ktoś ma taką potrzebę – to zawsze może też zrobić zakupy w centrum.

Deweloperzy wybierają Mnichowo

Deweloperzy coraz częściej stawiają domy w mniejszych miejscowościach, w pobliżu większych miast. Mnichowo jest tego przykładem. Domy, które powstają w Mnichowie, są zbudowane w oparciu o najnowsze standardy, dlatego są komfortowe i nowoczesne. Jeśli ktoś szuka domu za miastem i nie ma problemu z dojazdem do Gniezna, to urokliwe Mnichowo na pewno jest miejscem, za jakim warto się rozejrzeć. Miejscowość jest ulokowana w ciekawej okolicy, nie brakuje zieleni. Dojazd do Gniezna jest dobry. Warto wobec tego rozważyć zakup domu w Mnichowie,

jeśli szuka się alternatywy do mieszkania w mieście, a lokalizacją jest województwo wielkopolskie. Zakup domu w Mnichowie pozwoli po dniu w pracy odpocząć we własnym domu, na oddzielonej działce. W Gnieźnie nie jest o to łatwo, zwłaszcza gdy wcześniej ktoś mieszkał na osiedlu mieszkaniowym. Mnichowo to najlepsza alternatywa.