Zabawka edukacyjna – pomysł na prezent

Zabawa jest bardzo istotną kwestią w życiu dziecka i konieczną składową jego prawidłowego rozwoju. Rodzic powinien jednak zadbać o to, by zabawa nie była tylko pustym marnowaniem czasu, a do miłego zajęcia została dziecku przemycona nauka i edukacja.

W tym celu warto jest wybierać takie zabawki dla dzieci, które gwarantują rozwój jego zainteresowań i mogą spowodować narodzenie się nawet poważnego hobby. Warto jest więc odwiedzić sprawdzony sklep zabawkowy w swojej okolicy i zapytać w nim szczególnie o tak zwane zabawki edukacyjne, czyli takie, które mówiąc w sposób najprostszy, mają za zadanie uczyć przez zabawę.

Szukasz zabawek dla swojego dziecka? Odwiedź: https://hurtownialuka.pl/pl/39-zabawki

Taka przykładowa zabawka edukacyjna to może być na przykład zabawkowy, elektroniczny laptop, wykonany na wzór tego prawdziwego, ale wyposażony w proste programy edukacyjne, na przykład takie, jak nauka popularnych słów w języku obcym. Dobry sklep z zabawkami powinien też zawierać chociażby makiety wulkanów do samodzielnego wykonana, ruchome, elektroniczne i świecące układy planetarne, gdzie poszczególne planety poruszają się po swoich orbitach, gotowy do złożenia szkielet dinozaura, czy nawet zwykłe puzzle, które rozwijają u dziecka umiejętności planowania, przestrzennego myślenia, kombinowania i tak dalej.

Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że taki prezent dla dziecka w postaci zabawki edukacyjnej, powinien być ściśle dopasowany do jego wieku oraz aktualnych możliwości poznawczych. Jeżeli kupimy starszemu dziecku zabawkę zbyt prostą, to będzie nią szybko znudzone, z kolei gdy podarujemy kilkulatkowi coś zbyt skomplikowanego na jego wiek, to prędko się zniechęci i niczego nie nauczy. Dobra zabawka edukacyjna powinna być na takim poziomie wiedzy, by była wyzwaniem i stymulowała do myślenia, ale jednocześnie nie wykraczała poza inteligencję dziecka.

W sklepach zabawkowych pracują zresztą doświadczeni konsultanci, większość z nich ma swoje dzieci i pomogą oni też wybrać zabawkę związaną z hobby dziecka. To też jest ważna kwestia, bo jeżeli latorośl ma okres interesowania się kosmosem, to szkielet dinozaura do samodzielnego odkopania raczej nie spowoduje u niej wypieków na twarzy.

Zabawki edukacyjne są też świetnym pretekstem, by spędzić trochę czasu ze swoim dzieckiem i zapunktować jako rodzice. Dziecko bowiem przy takiej naukowej zabawie często oczekuje jakiegoś wsparcia, podpowiedzi oraz naturalnie pochwały, jeżeli dobrze mu idzie. Pamiętajmy bowiem, że ocena poczynań dziecka jest bardzo ważna i odpowiednie nagradzanie jego poczynań, gdy na przykład chwali się nowo poznanymi angielskimi słowami z laptopa edukacyjnego, jest bardzo ważną sprawą.

Artykuł powstał we współpracy z hurtownialuka.pl