naprawa silnikow

Na czym polega naprawa silnika Liebherr?

Silnik Liebherr to rodzaj popularnego silnika spalinowego, który jest produkowany przez niemiecką firmę Liebherr. Wykorzystywane są one w różnych zastosowaniach, w tym w sprzęcie budowlanym, pojazdach górniczych i elektrowniach. Na czym polega ich naprawa?

Naprawa silników samochodowych Liebherr

Naprawa silnika Liebherr (w Mielecu znajduje się autoserwis specjalistyczny) obejmuje proces diagnozowania i naprawy wszystkich problemów związanych z wadliwą jednostką napędową. Wszystkich, bo od wymiany wadliwej świecy zapłonowej do kompletnej odbudowy (remontu). W przypadku awarii silników Liebherr tak, jak w przypadku wszystkich silników pozostałych marek, najważniejsze jest fachowe rozpoznanie powstałej usterki.

Silnik do samochodów ciężarowych Liebherr to skomplikowana maszyna z wieloma ruchomymi częściami. Te z czasem mogą się zużywać lub psuć, powodując utratę mocy albo nawet zatrzymanie pracy silnika. Dla pracodawcy oznacza to niedotrzymanie terminów dostawy. Dla zawodowych kierowców dodatkowe zagrożenie na drodze – dla siebie i dla innych. Dlatego warto pomyśleć o stanie silnika zawczasu, jeszcze zanim się popsuje. Naprawa części opóźnia konieczność ich wymiany na nowe. O tym, które działanie będzie sensowniejsze zdecyduje jednak mechanik.

Regeneracja silników samochodów ciężarowych

Regeneracja silnika sprawdza się najlepiej w przypadku pojazdów, w których nie wystąpiły jeszcze żadne usterki, ale przemierzają na co dzień duże ilości kilometrów. Mechanicy fachowcy skupiają się podczas niej na trzech głównych strefach:

  • bloku silnika;
  • wale korbowym;
  • głowicy.

Sprawdzają ich stan, ewentualnie wymieniając je na nowe. Uszkodzony blok silnika może wymagać całkowitego rozebrania i odbudowy silnika, z wykorzystaniem nowych części. Taki zabieg jest kosztowny, dlatego silnik Liebherr warto oddać w ręce godnych zaufania profesjonalistów np. z autoserwisu L&J Parts. Wtedy można być pewnym, że diagnoza wymagająca remontu silnika jest prawdziwa, a sama naprawa będzie przeprowadzona szybko i skutecznie.

Na rynku funkcjonuje wiele autoserwisów prowadzonych przez amatorów. Mogą oni wyrządzić więcej szkód niż pożytku.