peeling kawitacyjny

W czym może pomóc peeling kawitacyjny?

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o oczyszczeniu skóry. Dzięki temu wygląda ona zdecydowanie korzystniej. Tak, codzienne przemywanie płynem micelarnym lub tonikiem oczyszczającym jest jak najbardziej wskazane. Tylko, że takie zabiegi działają w sposób powierzchniowy. Konieczne jest zastosowanie od czasu do czasu głębokiego oczyszczania skóry. W jaki sposób to najlepiej wykonać?

Kawitacja jako nowoczesny zabieg kosmetyczny

Głębokie oczyszczenie możliwe jest dzięki kawitacji. Pełna nazwa to peeling kawitacyjny. Jest ona doskonale kojarzona z salonami kosmetycznymi, oferującymi tego typu zabieg w swojej ofercie. Na czym on polega?

Jest to metoda bezbolesnego i głębokiego złuszczania skóry, która wykorzystuje ultradźwięki. Urządzenie, które wysyła takie ultradźwięki powoduje, że martwy naskórek zostaje rozbity, a w dalszej konsekwencji usunięty. To, co jest ważne, to jest to zabieg bezinwazyjny, który dedykowany jest do wszystkich rodzai skóry. Na dodatek można wykonywać go niezależnie od tego, z jaką porą roku ma się do czynienia za oknem.

Aczkolwiek, osoby będące posiadaczami skóry wrażliwej lub naczynkowej, w pierwszej kolejności powinny skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Jakie efekty daje kawitacja?

Aby przekonać się, że peeling kawitacyjny jest zabiegiem potrzebnym, warto przyjrzeć się zaletom, jakie on daje. Na tej liście znaleźć można:

  • redukcja zaskórniaków,
  • odblokowanie porów,
  • zmiękczenie i wygładzenie skóry,
  • usprawniony przepływ krwi i limfy,
  • odbudowa i regeneracja naskórka,
  • poprawa funkcjonowania gospodarki wodnej skóry.

Nie można zapomnieć także o tym, że jest to zabieg, który przygotowuje skórę na twarzy do lepszej wchłanialności kosmetyków, jakie zostaną nałożone nie tylko po zabiegu, ale również każdego kolejnego dnia.

Po samym zabiegu skóra jest bardziej napięta. Jest to spowodowane tym, że podczas peelingu ma się do czynienia z mikromasażem, który wykonywany jest przez urządzenie. Cała skóra w obrębie twarzy będzie odmłodzona – co na pewno zostanie zauważone przez otoczenie.

Czas na kawitację

Jak często powinno wykonywać się peeling kawitacyjny, aby efekty pozostały widoczne jak najdłużej?

Jeżeli nikt wcześniej nie wykonywał takiego zabiegu, to zaleca się jego przeprowadzenie raz na tydzień, przez okres 5-6 tygodni. Potem, aby móc utrzymać pożądane efekty, zaleca się wykonywanie głębokiego oczyszczenia przynajmniej raz w miesiącu.

Należy pamiętać o tym, aby nie wykonywać peelingu przed ważnymi wydarzeniami, jak np. własny ślub, czy też uroczysty bankiet. Wszystko przez to, że po peelingu na twarzy może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie, co też przy tak wyjątkowych okazjach, może wyglądać niekorzystnie.

Cena za wykonanie takiego zabiegu uzależniona jest od salonu kosmetycznego oraz od technologii, która będzie użytkowana. Do wykonania peelingu można użyć bowiem różnych urządzeń.