pielegnacja twarzy

Worki pod oczami – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka, przez co oznaki starzenia można dostrzec na niej dużo szybciej, niż na pozostałych partiach twarzy. Nie tylko uciekający czas ma wpływ na wygląd naszej skóry, dlatego warto poznać zasady, dzięki którym na dłużej zachowasz promienny i młody wygląd!

Na stan Twojej cery ma wpływ wiele czynników i warto wiedzieć, co jest dla niej najlepsze. Szczególnie jeśli skóra daje Ci wyraźne znaki, że coś jest nie tak, a jednym z tego objawów są nieestetyczne worki pod oczami. Zwykle nie pojawiają się one z dnia na dzień, dlatego warto podjąć działania, które spowolnią ich powstawanie. Problem z jędrnością skóry w okolicach oczu dotyczy głównie osób po 40 roku życia, ale jest wiele czynników, które wywołują go dużo wcześniej.

Może taki Twój urok, a może zaniedbanie?

Obrzęki pod powiekami bywają kwestią genetyczną i możliwe, że odziedziczyłaś je po swoich przodkach. Jest to częsty powód występowania worków pod oczami u młodych osób, ale niestety nie, jedyny. Istotnym czynnikiem jest stres, który jeśli intensywny i długotrwały, potrafi w bardzo widoczny sposób odbić się na stanie naszego organizmu i zafundować na przykład, wspomniane worki pod oczami. Przyczyn jest jednak zdecydowanie więcej i warto poznać je wszystkie, żeby wiedzieć, jak je zniwelować.

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wygląd skóry, jest sen. Jeśli zarywasz noce, za mało czasu poświęcasz na wysypianie się albo wielokrotnie się budzisz się, to możesz pewnego dnia zauważyć w lustrze wyraźnie podkrążone oczy. Jeśli nie zmienisz swojego trybu życia, to nie tylko worki pod oczami mogą być problemem. Warto odebrać ich obecność jako wyraźny sygnał, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego i naprawić błędy.

Czy dieta ma wpływ na pojawianie się obrzęków w okolicach oczu?

Styl życia nie dotyczy tylko narażenia na stres i jakości snu, ale duże znaczenie ma też dieta. Worki pod oczami są często spowodowane nadmiarem kawy, paleniem tytoniu oraz częstym piciem alkoholu, dlatego w pierwszej kolejności warto odstawić wszystkie używki. Zerwanie z nałogami nie jest łatwe, ale przyniesie ogromną ilość korzyści!

Nie bez powodu dużo mówi się o nawadnianiu organizmu oraz o tym, jak ważne jest picie wody. Jest to istotne również dla stanu naszej skóry i może mieć wpływ na powstawanie worków pod oczami. Pamiętaj o piciu co najmniej dwóch litrów płynów dziennie, może być to zarówno woda, jak i herbaty czy zioła.

Szybki sposób na obrzęk powiek? Zadziałaj zimnem!

Opuchnięte powieki i worki pod oczami, można szybko doprowadzić do ładu, chociaż nie jest to metoda, która zapewni stały efekt. Jeśli jednak przed Tobą ważne wydarzenie i chcesz wyglądać na wypoczętą, to spróbuj zmniejszyć nieestetyczny obrzęk. Możesz w tym celu przyłożyć zimny okład, który zmniejszy opuchliznę, albo zakładać na noc specjalną maskę żelową na oczy. Do tego celu można użyć też schłodzonej torebki z czarną herbatą, którą należy trzymać na skórze przez co najmniej 10 minut.

Okazyjnie możesz też użyć lekkiego korektora przeznaczonego do okolic oczu, pamiętaj jednak, że to złagodzi problem jedynie na chwilę, a pozbycie się worków będzie wymagać nieco więcej Twojego zaangażowania.