szkoly policealne najlepsze w krakowie

Wybierz najlepszą szkołę policealną w Krakowie

Wybór szkoły po liceum zawsze jest bardzo trudnym zadaniem dla młodych osób. Często licealiści nie wiedzą co tak naprawdę chcieliby w życiu robić ani jak powinna przebiegać ich zawodowa droga. Zdecydowana większość z nich nie wie jaki zawód chciałaby wybrać.

Opcja dla niezdecydowanych

Wielu młodych ludzi decyduje się na to, aby nie iść na studia i od razu podjąć pracę zawodową. Taka opcja otwiera przed nimi szereg innych możliwości. Ludzie ci mogą na przykład uczęszczać do szkół policealnych. Szkoła policealna Kraków – https://faber.edu.pl/ oferuje swoim uczniom szereg różnych możliwości. Tak naprawdę to od nich zależy w jakim kierunku będą się uczyć.

Kierunki bezpłatne i te z dofinansowaniem

Szkoły policealne w Krakowie oferują swoim uczniom dwie opcje nauki. Z jednej strony mają oni możliwość wybrać kierunki, które są całkowicie bezpłatne z drugiej zaś takie, które mają dofinansowanie. Spośród kierunków bezpłatnych bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim takie jak: terapeuta zajęciowy, opiekunka środowiskowa czy też higienistka stomatologiczna. Wśród panów popularnością cieszą się takie kierunki jak: technik bhp, technik masażysta czy też opiekun osoby niepełnosprawnej.

Jak długo trwa nauka na tych kierunkach?

W zdecydowanej większości nauka na kierunkach z dofinansowaniem czy też bez trwa od półtora roku do dwóch lat (trzy lub cztery semestry). Jest to więc szybki a przede wszystkim trafiony sposób na to, aby w krótkim czasie zdobyć jakiś tytuł. W niektórych przypadkach (najczęściej są to kierunki z dofinansowaniem) jest możliwość realizacji w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego. Istotną informacją jest tutaj tylko fakt, że tytuł technika mogą otrzymać tylko i wyłącznie osoby, które wcześniej ukończył już egzamin maturalny z pozytywnym wynikiem.

Na co zwrócić uwagę

Decydując się na szkoły policealne warto zwrócić uwagę czy ich ukończenie daje możliwość zdobycia KKZ czy też nie. Wydaje się bowiem, że korzystniejszą opcją jest posiadania tytuły technika a żeby go osiągnąć należy zdać wszystkie egzaminy ale również posiadać maturę.

Kiedy nie jesteś zdecydowany co chcesz w życiu robić

Szkoła policealna zawsze jest najlepszą opcją dla tych wszystkich osób, które niekoniecznie są zdecydowane na to co chciałyby w życiu robić. Jest to równie dobra opcja dla ludzi, którzy pracę zawodową chcą wykonywać praktycznie od razu i zależy im na czasie. Fakt, że większość wskazywanych i bardzo popularnych kierunków jest całkowicie darmowa zwiększa atrakcyjność nauki w takim właśnie systemie.