wynajem auta na wakacje

Wynajem samochodu na wakacje – o czym warto pamiętać

Sezon wakacyjny rozkręca się na dobre. Zanim wybierzemy cel naszego urlopu warto także przemyśleć dokładnie, jakim środkiem transportu do niego dotrzemy. Wielu wybiera samolot, pociąg czy bus. Inni stawiają na samochód i to niekoniecznie swój, a wypożyczony – z różnych względów. Na co warto zwrócić uwagę wynajmując auto? Podpowiadamy.

Wynajem auta, a ceny

Po pierwsze, skupmy się na koszcie wypożyczenia auta. Dobre wypożyczalnie unikają tzw. ukrytych i informują klienta o wszystkich, z jakimi musi się liczyć, chociażby mowa o tej https://www.fleetcorp.pl/. Warto zwrócić więc uwagę na opłaty, które naliczane są na drugiego kierowcę, koszt ubezpieczenia czy jest możliwość wyjazdu poza granice kraju. Kolejne kwestie, to wynajem fotelika dziecięcego, a także możliwość zwrotu auta w inne niż wskazane miejsce. To takie najczęściej pojawiające się „przedwyjazdowe dylematy”. Wszystkie powinny znaleźć się w cenniku i regulaminie wypożyczenia. Czytając go warto wziąć pod uwagę zasady tankowania, limit kilometrów oraz opłaty dodatkowe, które już zostały opisane, ale nie tylko).

Odbiór i zwrot samochodu mają znaczenie

Tutaj także uważajmy na zasady, które określa regulamin rożnych wypożyczalni. To, co dla nas może się wydawać z góry oczywiste, nie musi takie być dla danej firmy. Mowa na przykład o zwrocie pojazdu. Często okazuje się, że jeśli będziemy chcieli go dokonać w innej filii, może wiązać się to z dodatkową opłatą. Kolejna kwestia – zdanie pojazdu. Zawsze bezwzględnie oglądajmy auto przed oddaniem. Wówczas będziemy mieć pewność, że nie przeoczyliśmy uszkodzenia, które może mieć wpływ na pobranie pieniędzy z pozostawionego przez nas depozytu.

Ubezpieczenie samochodu

I to zwłaszcza, gdy wybieramy się w podróż poza granice kraju. Ubezpieczenia są dodatkowo płatne, ale naprawdę warto przemyśleć kwestię ich wykupienia. Jak to mówią, wypadki chodzą po ludziach i nie na wszystkie sytuacje mamy realny wpływ.

Na koniec garść porad w pigułce, na co powinniśmy zwrócić uwagę przed wynajmem: ile trwa doba w wypożyczalni, jakie są limity kierowców, na jakich zasadach możemy zrezygnować z wynajmu przed czasem, a także minimalny czas posiadania prawa jazdy.