Odzież letnia dla pracowników

3 cechy dobrej odzieży letniej dla pracowników

W czasie letnim nie każdy może cieszyć się urlopem oraz beztrosko odpoczywać. Bardzo duża liczba osób wciąż pracuje i musi swoje obowiązki wykonywać często w bardzo niekomfortowych warunkach. Tu z pomocą przychodzi odpowiednia odzież ochronna.


Praca w niekomfortowych warunkach: podczas wiatru, deszczu lub przy nasłonecznieniu nie tylko powoduje obniżenie koncentracji, może mieć również bardzo negatywne skutki dla zdrowia pracowników. Jednym z rozwiązań, które jest powszechnie stosowane odpowiedniej jakości, spersonalizowanej odzież ochronna. Można ją nabyć w wielu miejscach: w składach budowlanych, marketach, sklepach stacjonarnych, hurtowniach internetowych. Warto również przypomnieć, że zakup odzieży ochronnej dla pracowników jest obowiązkiem pracodawcy. Jakie są najważniejsze cechy dobrych ubrań ochronnych dla pracowników?

Wytrzymałość

Odzież ochronna jest różnorodna i przeznaczona dla różnych grup zawodowych, wśród których można wymienić oczywiście osoby pracujące fizycznie i realizujące swoje zadania na zewnątrz. Odzież robocza jest również wykorzystywana przez osoby pracujące w branży spożywczej, medycznej, usługowej, gastronomicznej. Odzież roboczą dla różnych branż zdecydowanie powinna cechować wytrzymałość. Chodzi tu przede wszystkim o solidność materiałów, rodzaj szycia, odporność na utratę koloru, rozrywanie, przetarcia i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Im bardziej wytrzymała odzież tym wyższy komfort pracy i mniejsze koszty pracodawcy. Więcej na stronie http://pirat.waw.pl/

Zobacz także: https://lifemag.pl/czy-odziez-ochronna-jest-potrzebna-latem/

Estetyka

Drugim ważnym aspektem jest estetyka letniej odzieży ochronnej, roboczej. Choć jest być może ona mniej ważna w przypadku np. osób budujących domy lub obiekty przemysłowe, o tyle istnieją branże, jak np. hotelowa, medyczna czy gastronomiczna, gdzie odzież robocza musi być po prostu estetycznie wykonana, gdyż pracownik ma kontakt z dużą liczbą gości i klientów i po prostu musi dobrze wyglądać. Ubrania robocze powinny więc być dobrze uszyte, w odpowiedniej kolorystyce, posiadać przemyślane dodatki, logo firmy itd.

Właściwości

Często zdarza się, że zakupiona odzież robocza jest wykonana z materiałów, które pod wpływem temperatury są bardzo nienaturalne i powodują rozdrażnienie i dekoncentrację u pracowników. Odzież może również powodować dolegliwości skórne lub utrudniać ruchy. Dobra letnia odzież robocza, jak koszulki, spodnie, bluzy czy buty powinny przede wszystkim być lekkie, przewiewne, skutecznie odprowadzać pot.