Krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn – jaki wybrać?

Krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn to propozycja dla panów, u których pod oczami widoczne są oznaki zmęczenia oraz starzenia się skóry. Warto szukać w nich składników poprawiających krążenie krwi i limfy, które zdetoksykują skórę pod oczami i usuną nieestetyczne “worki”.

Krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn – jaki powinien mieć skład?

Krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn powinien mieć właściwości pozwalające zadbać o zmęczoną skórę pod oczami. Dobrze dobrany krem skutecznie zniweluje cienie i opuchliznę pod oczami, które dodają twarzy – czy to mężczyzn, czy kobiet – lat. Aby tak zadziałał musi przede wszystkim przede wszystkim poprawić krążenie krwi i limfy w skórze pod oczami. Lepiej zdetoksykowana, dotleniona i odżywiona skóra uwolni się od zasinienia i opuchlizny. Krem na opuchnięte oczy powinien również nawilżyć wiotką i podatną na zmarszczki skórę wokół oczu, wygładzić ją oraz poprawić jej napięcie.

Wybierając krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn należy więc zwrócić uwagę na jego skład. Produkt ten powinien bazować na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego, które są bezpieczne dla skóry oraz nie wywołują podrażnień. Naturalny krem posiada szereg składników redukujących opuchliznę pod oczami, niwelujących zmarszczki oraz dbających o prawidłową kondycję skóry w tym obszarze. W poniższej tabeli zaprezentowano przykładowe, najskuteczniejsze składniki naturalne o aktywnym działaniu, które powinien posiadać dobry krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn.

Naturalny składnik aktywny

Wpływ na skórę pod oczami

skwalan roślinny

 • wpływa na elastyczność skóry
 • ułatwia przenikanie pozostałych składników
 • kremu do głębszych warstw skóry

kofeina

 • działa detoksykująco
 • niweluje worki i cienie pod oczami
 • sprawia, że skóra jest napięta oraz sprężysta

olej z opuncji figowej

 • wykazuje silne właściwości liftingujące
 • ma zdolność do regenerowania skóry
 • zapewnia dogłębne nawodnienie

olej z ogórka

 • jest bogaty w witaminy i minerały
 • pobudza regenerację włókien kolagenowych
 • poprawia mikrokrążenie krwi i limfy

Krem pod oczy to produkt przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Efekty starzenia oraz skutki zmęczenia uwidaczniają się u osób obu płci, stąd zasadne jest korzystanie z kosmetyków, mogących poprawić kondycję skóry pod oczami. Wybierając produkty pod oczy należy sprawdzić to, by miały naturalny, bezpieczny dla wrażliwej skóry skład. Panowie chętniej sięgną po produkty bezzapachowe oraz nie pozostawiające na skórze poświaty lub filmu – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog

Krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn – jak stosować i jakie będą efekty?

Krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn stosuje się zgodnie z zaleceniami producenta. Najbardziej efektywne jest stosowanie kremu rano i wieczorem, by regularnie dostarczać skórze korzystnie działających składników aktywnych. Krem przeznaczony jest więc do codziennej pielęgnacji. Rano chroni skórę przed postarzającymi czynnikami zewnętrznymi, natomiast w nocy zapobiega utracie wody oraz stymuluje procesy regeneracyjne.

Jeśli chodzi o sposób stosowania kosmetyku, należy wklepywać go delikatnymi ruchami w skórę pod oczami, po wcześniejszym oczyszczeniu jej.

Efektem stosowania produktu, jakim jest krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn będzie zniwelowanie oznak zmęczenia, jak sińce czy opuchlizna pod oczami. Co więcej, skóra będzie nawilżona, odżywiona oraz dotleniona. Efektem regularnego stosowania kremu będzie również opóźnienie procesu starzenia się skóry pod oczami.

Krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn należy wybrać rozsądnie, tak aby zakupiony produkt był bezpieczny dla wrażliwej skóry pod oczami. Nie warto narażać spojówek na podrażnienie stosując krem z syntetycznymi substancjami. Z tego powodu zaleca się wybór bezpiecznych i skutecznych kremów z naturalnym składem aktywnym – mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Izoze Eye – czy warto wybrać?

Izoze Eye to uniwersalny krem pod oczy dla kobiet i dla mężczyzn. Bazuje on na składnikach pochodzenia naturalnego, którym zawdzięcza dobroczynne właściwości przeciwzmarszczkowe. Krem można stosować rano i wieczorem, jest on lekki oraz posiada szybko wchłaniającą się konsystencję. Izoze Eye to idealny krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn. Nie posiada on szkodliwych związków, jak np. sztucznych zapachów czy barwników, dlatego nie obciąża delikatnej skóry pod oczami. Kosmetyk wykazuje następujące działanie:

 • wygładza skórę, odżywia ją i nawilża,
 • pobudza mikrokrążenie,
 • stymuluje produkcję kolagenu,
 • sprawia, że skóra jest elastyczna i gładka,
 • opóźnia powstawanie zmarszczek,
 • rozjaśnia przebarwienia,
 • wyrównuje koloryt skóry.

Krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn to skuteczny produkt, pozwalający pozbyć się oznak zmęczenia, takich jak worki pod oczami czy sińce. Aby krem pod oczy był skuteczny i bezpieczny, należy zwrócić uwagę na to, by bazował na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego.

FAQ

1. Jakie składniki powinien mieć krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn?

Dobry krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn powinien mieć naturalny skład aktywny, czyli bazować na surowcach pochodzących z roślin i minerałów. Takim kremem może być Izoze Eye.

2. Czy panowie naprawdę powinni stosować krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn?

Tak, objawy zmęczenia, jak np. worki pod oczami dotyczą osób obu płci. Mężczyźni mogą i powinni stosować krem na opuchnięte oczy, nawet czysto profilaktycznie. Dzięki temu zadbają również o kondycję skóry pod oczami oraz zapobiegną pojawianiu się zmarszczek. Panowie wybierając krem powinni zwrócić uwagę na to, by miał naturalny skład o aktywnym działaniu.

3. Skąd wiedzieć, że krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn będzie skuteczny?

Krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn będzie skuteczny, jeśli będzie wykazywał szereg właściwości wspomagających niwelowanie objawów zmęczenia. Będzie to m.in. działanie nawilżające, wygładzające, odżywiające, nawadniające czy rozjaśniające.

4. Jak często stosuje się krem na opuchnięte oczy dla mężczyzn, by uzyskać zadowalające efekty?

Krem powinno stosować się dwa rany dziennie, rano i wieczorem. Poranna kuracja ma na celu chronić skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, od których się starzeje, natomiast wieczorna służy nawodnieniu oraz zregenerowaniu skóry. Aby krem pozwolił uzyskać zadowalające efekty powinien mieć naturalny, bezpieczny dla skóry skład.

Bibliografia

 1. Wojnowska D., Juszkiewicz-Borowiec M., Chodorowska G., Wpływ menopauzy na starzenie się skóry, 2006
 2. Cantieni B., 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, 2008
 3. Sobczak-Żmuda K., Pasker B., Sosada M., Kwas hialuronowy i jego pochodne jako składniki współczesnych produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety, 2014
 4. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005
 5. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009
 6. Roenigk H.H.Jr., Treatment of the Aging Face, 1995
 7. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016