Naczepa samowyładowcza – kiedy jest niezbędna?

Do prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa oraz transportu potrzebny jest niezbędny sprzęt. Niezależnie od tego, jaki materiał ma być przez nas przewożony, należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem, a w tym skutecznie pomoże wybranie odpowiedniej naczepy. Kiedy warto sięgnąć po samowyładowczą? Podpowiadamy.

Rodzaje naczep – co warto o nich wiedzieć?

Warto mieć świadomość tego, że w zależności od przewożonego materiału, powinniśmy zastosować inny rodzaj naczepy zgodny z wszelkimi wymogami. Jest to istotne zwłaszcza w branży transportowej, ale również rolniczej. Jakie rodzaje naczep możemy wyróżnić?

Wyróżniamy między innymi naczepę kurtynową, która zyskało również miano naczepy ogólnego zastosowania. Zdecydowanie jest to jedno z popularniejszych rozwiązań. Jest ona bardzo wygodna w obsłudze, ponieważ towar możemy przewozić luzem, bądź na odpowiednio przygotowanych paletach. Kurtynówka pozwala nam na ładowanie towaru górą, bokiem bądź tyłem, co znacznie ułatwia cały proces. Ma ona kilka odmian, między innymi naczepa jumbo oraz mulda, która służy do przewozu stali walcowanej. Gdy zdecydujemy się na przewóz materiałów, które mogą być wrażliwe na pogodę, należy zdecydować się na izotermę, która jest wyposażona w specjalną warstwę izolacji termicznej. Tego rodzaju przyczepy używa się również do przewozu materiałów wartościowych.

Chłodni używa się w momencie, gdy chcemy dokonać transportu ładunku, który może szybko się zepsuć, np. żywności. Konstrukcje te wyposażone są w specjalne agregaty chłodnicze i termostat, który służy utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Możemy wyróżnić również naczepę wywrotkę, której konstrukcja składa się ze stali, bądź aluminium. Służy ona do przewozu materiałów o sypkiej strukturze, zdarza się również, że jest wykorzystywana do transportu gruzu, piasku oraz węgla. Chcąc przetransportować materiały płynne najlepiej użyć naczepy typu cysterna. Inne rodzaje naczep to między innymi gruszka bądź naczepa samowyładowcza.

Kiedy sięgnąć po naczepę samowyładowczą?

Jednym z rodzajów naczep jest samowyładowcza, której cechą charakterystyczną jest ruchoma podłoga. Cały system tej konstrukcji napędzany jest hydraulicznie, dzięki czemu do załadunku i rozładunku dochodzi w bardzo szybki i sprawny sposób. Tego rodzaju naczep używa się przede wszystkim do transportu płodów rolnych bądź torfu. Z pewnością warto zdecydować się na to rozwiązanie, gdy prowadzimy gospodarstwo.

Pełna oferta oraz konfigurator dostępne na stronie: ZASLAW.pl