szyba
Rozładowany akumulator i brak możliwości otwarcia drzwi. Co robić

Rozładowany akumulator i brak możliwości otwarcia drzwi. Co robić?

Rozładowany akumulator nie tylko na dobre unieruchamia samochód, ale również często uniemożliwia otwarcie drzwi. To automatycznie wyklucza możliwość wyciągnięcia akumulatora, aby go naładować lub wymienić. Właściciel nie ma możliwości odjechania ani usunięcia usterki, co rodzi kolejne problemy i powoduje coraz większy stres. Co robić w takiej sytuacji? Kiedy najlepszym rozwiązaniem jest awaryjne otwieranie samochodu i na czym ono polega?

Dlaczego nie można otworzyć drzwi kluczem?

Sytuacja, w której rozładowany akumulator blokuje możliwość otwarcia drzwi nie jest rzadka, ale stanowi ogromne zaskoczenie dla większości właścicieli. Wydawałoby się, że drzwi powinny się otworzyć po przekręceniu kluczyka, jednak tak nie jest. Dlaczego? Wynika to z dodatkowego zabezpieczenia, jakim jest podwójne ryglowanie drzwi, które sprawia, że nawet po przekręceniu klucza, drzwi pozostają zamknięte. Chroni to przed złodziejami, ale jak widać, może być też przyczyną problemów. Częstym problemem w nowych modelach aut jest również brak tradycyjnego klucza. Otwieranie jedynie za pomocą pilota jest z pewnością wygodniejsze i bezpieczniejsze, jednak czasem może być kłopotliwe.

Jak otworzyć drzwi?

Jeśli problemem jest brak tradycyjnego klucza, to zazwyczaj można to dość łatwo rozwiązać, gdyż grot klucza zazwyczaj ukryty jest w pilocie. Problemem nie jest również brak zamka w drzwiach, ponieważ znajduje się on w standardowym miejscu, tylko jest ukryty. Wystarczy delikatnie odciągnąć klamkę i ściągnąć maskownicę, aby ukazał się zamek. Jak już wszystko zostanie przygotowane, można spróbować otworzyć zamek, ale należy to zrobić bardzo delikatnie, gdyż na skutek braku używania zamek może być kruchy, a mechanizm łatwo zablokować. Może się okazać, że to nie wystarczy ze względu na wspomniane wcześniej podwójne blokowanie drzwi. W takiej sytuacji pozostaje wezwanie ślusarza, aby przeprowadził awaryjne otwieranie samochodu.

Awaryjne otwieranie auta

Awaryjne otwieranie zamków w samochodzie powinien przeprowadzać tylko licencjonowany ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl . Posiada on odpowiednią wiedzę i umiejętności oraz ma dostęp do specjalistycznych narzędzi, co umożliwia fachowcowi szybkie i bezszkodowe otwarcie zamków. Dzięki temu szybko będzie można dostać się do samochodu i zając się akumulatorem, rozwiązując problem. Co ważne, usługi ślusarskie dostępne są całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Wystarczy telefon do ślusarza, aby fachowiec szybko pojawił się we wskazanym miejscu i rozwiązał nasze kłopoty. Warto pamiętać, że specjalista może zażądać od nas potwierdzenia, że auto, do którego chcemy się dostać jest faktycznie naszą własnością. Ma to na celu ochronę naszego mienia, a wystarczającym dowodem dla ślusarza jest dowód rejestracyjny.

Czego lepiej nie robić?

Pod wpływem emocji i silnego stresu, często do głowy przychodzą najróżniejsze, nie zawsze dobre pomysły, które mogą spowodować większe problemy. Najczęstszym i największym błędem jest próba otwarcia zamka za pomocą druta, wsuwki, czy śrubokrętu. To prosty sposób na uszkodzenia zamków i narażenie się na duże, dodatkowe koszty. Często właściciele, nie mogąc dostać się do własnego pojazdu postanawiają wybić szybę, ale takie zachowanie ma uzasadnienie tylko w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Inaczej znowu sami na siebie sprowadzamy kłopoty, gdyż wymiany szyby nie jest ani szybka, ani tania.