zlomowanie aut

Złomowanie aut – jak znaleźć dobrą firmę?

Znalezienie dobrej firmy zajmującej się złomowaniem aut nie jest zadaniem prostym. Aby nie paść ofiarą oszustwa, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Jakie kryteria należy przyjąć wyborze stacji demontażu? Podpowiadamy. 

Złomowanie aut – czym charakteryzuje się dobra firma?

Wybierając stację demontażu, właściciel pojazdu powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy działa ona legalnie. Jest to kluczowe, jeżeli chcemy uniknąć padnięcia ofiarą oszustwa. Dany punkt powinien posiadać zgodę na prowadzenie działalność. W zależności od regionu wydaje ją marszałek województwa, starosta lub prezydent miasta. Dla własnego bezpieczeństwa należy upewnić się, czy firma działa legalnie.

Po pojawieniu się właściciela auta w skupie zgodnie z prawem powinien on zostać poproszony o okazanie dowodu tożsamości. Nasze zaniepokojenie powinna wzbudzić sytuacja, w której właściciel skupu nie oczekuje od nas pokazania dokumentów. Legalnie działająca firma na podstawie okazanych dokumentów wyda nam zaświadczenie o demontażu pojazdu. Jeżeli pochodzisz z województwa kujawsko-pomorskiego, sprawdź frazę złomowanie aut w Kujawsko-Pomorskim.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stacji demontażu?

Stacje demontażu mogą różnić się pomiędzy sobą sposobem działania lub ofertą. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, w jaki sposób dokonywana jest wycena samochodu. Bardzo wygodną formą może być wycenienie auta podczas rozmowy telefonicznej. Wiele pojazdów przeznaczonych do zezłomowania jest unieruchomionych. Należy więc sprawdzić, czy skup oferuje transport auta za pomocą lawety.

W takim wypadku należy zwrócić także uwagę na zakres działania danej firmy. Niektóre z nich mogą oferować usługi jedynie w danym regionie, a inne np. na terenie całego województwa. Warto się także przyjrzeć sposobowi rozliczenia. Niektóre punkty oferuję wypłatę w formie gotówki, a inne dopuszczają przelew. Warto wybrać opcję, która pasuje nam bardziej. Jeżeli dodatkowo zainteresowany jesteś nabyciem części samochodowych, kliknij we frazę sprzedaż części samochodowych w Koninie.