lekarz androlog

Androlog – kiedy należy się do niego zgłosić?

Zaburzenia wzwodu czy choroby układu moczowego nie są dla mężczyzn niczym przyjemnym. Dolegliwości związane z narządami płciowymi można jednak leczyć. Kiedy mężczyźni powinni zgłosić się do androloga?

Gdzie wykonać operację powrózka nasiennego, stulejki czy innych narządów płciowych?

Choroby i zaburzenia w działaniu układu rozrodczego nie dotyczą jedynie kobiet. Choć rzadko się o tym mówi, to mężczyźni również powinni badać swoje narządy płciowe. Specjalistą od męskich problemów jest androlog.

Lekarz może wykonać zabieg, którego celem jest usunięcie żylaków powrózka nasiennego, operacja stulejki czy nawet wazektomia. Androlog zajmie się także problemem krótkiego wędzidełka napletka. Zabieg w Krakowie mogą wykonać naprawdę dobrzy specjaliści.

Czy zaburzenia wzwodu można leczyć?

Androlog w Krakowie najczęściej przyjmuje jednak pacjentów, którzy mają kłopoty z niepłodnością, obniżonym libido, przedwczesnym wytryskiem czy w ogóle z erekcją. Zaburzenia utrudniające odbycie stosunku seksualnego nie powinny być dla mężczyzny niczym wstydliwym.

Z takim problemem warto udać się jednak do specjalisty. Androlog może zlecić USG, badanie hormonów czy nawet leczenie erekcji falą uderzeniową. Ta ostatnia propozycja to zabieg, który wpływa na tworzenie nowych naczynek w tkance i co za tym idzie na poprawę dopływu krwi do prącia.

Czym jeszcze zajmuje się androlog?

Warto pamiętać, że androlog zajmuje się także męskimi drogami moczowymi. Do tego specjalisty warto więc zgłosić się, gdy pacjent ma nieprawidłowe wyniki badania moczu lub też dotykają go problemy z oddawaniem uryny. Dolegliwości te najczęściej są przyczyną infekcji układu moczowego lub choroby nerek.

Osoby, które podejrzewają u siebie takie dolegliwości, powinny jak najszybciej zgłosić się do androloga. Wskazaniem do umówienia wizyty u specjalisty jest również ból lub obrzęk w okolicy narządów płciowych.

Wizyta u androloga może pomóc w naprawdę wielu przypadłościach. Specjalista doradzi w kwestiach związanych z drogami moczowymi, erekcją czy niemożnością zapłodnienia partnerki.